the blog

Latest news.
آنالیز رایگان سئو سایت

آنالیز رایگان سئو سایت

چرا آنالیز سایت اهمیت دارد؟

وقتی شما سایت خود را آنالیز می کنید اهمیت آن این است که از وضعیت سلامتی و مشکلات آن آگاه می شوید و با شناخت کمبود ها و نقاط ضعف سایتتان در پی برطرف نمودن و ارتقا آن خواهید بود.

بدون آنالیز سئو نمی توان انتظار داشت که یک پیشرفت و بهبود رتبه مناسب حاصل شود. وبسایت شما باید در تمام فاکتور های نمره قبولی دریافت کند که این امر مستلزم آگاهی از بخش های مختلف و ساختار آن است که با کمک آنالیز می توان به صورت موازی همه را ارتقا داد.

گوگل به سایت هایی علاقه دارد که بیشترین میزان بهبود در تمام ابعاد مثل قالب ، تصاویر و محتوا را انجام داده باشند و در حالی که تعداد وبسایت های رقیب روز به روز افزایش می یابد و هرکدام نوع و روش خاصی از خدمات را ارائه می دهند باید با آنالیز سایت خود نظر گوگل را جلب نمایید.

ابزارهای رایگان آنالیز سئو

هر یک از وبسایت هایی که جهت آنالیز سئو ساخته و طراحی شده اند در یک یا دو زمینه خاص تمرکز بیشتری دارند. مثلا یکی از آنها در حوزه بررسی ایرادات کدنویسی قالب و دیگری در زمینه تست سرعت صفحات و یا در رابطه با بررسی کیفیت و تعداد بکلینک ها به صورت رایگان به شما کمک می کنند.

بسیاری از این سایت هایی که در این مقاله در وبینو معرفی می کنیم با تغییر در معیار های گوگل برای رتبه بندی به روز می شوند و بهترین راهنما برای شما در مسیر بهینه سازی و آنالیز سایت هستند. مهم تر اینکه ابزاری رایگان را در اختیار شما قرار می دهند.

در بخش راهنما یا دستورالعمل این وبسایت ها نحوه آنالیز سئو را می توانید بخوانید. همچنین این وبسایت ها اکثرا خدماتی رایگان را به شما ارائه می دهند که درصورتی که مایل باشید می توانید با پرداخت هزینه اندکی از پشتیبانی و راهنمایی بیشتر نیز بهره مند شوید.

آنالیز سئو با w3c

وبسایت w3c validator یکی از مهم ترین ابزار های آنلاین برای بررسی ساختار دقیق یک صفحه از لحاظ برنامه نویسی و ایرادات کدنویسی قالب و همچنین ساختار هدینگ های می باشد. وقتی که شما وارد سایت می شوید می توانید آدرس هر صفحه از سایت را وارد و آنالیز کنید. سپس گزارشی از مشکلات برنامه نویسی و همچنین سورس کد و ساختار هدینگ ها و عناوین به شما ارائه می شود. مواردی که با رنگ قرمز مشخص شده به عنوان خطا و موارد زرد رنگ هشدار هایی است که به شما داده می شود.

همچنین در یک قسمت دیگر این سایت می توانید فایل های پیکربندی قالب را به صورت مجزا آپلود کنید تا بررسی و آنالیز لازم بصورت رایگان روی آن انجام شود.

آنالیز سایت با ابزار رایگان moz

وبسایت moz نیز یکی از ابزارها و نرم افزار های قدرتمند آنالیز سئو می باشد که شعارش ” یک راه هوشمندانه تر برای برای انجام سئو ” است.

Moz تقریبا یکی از کامل ترین ابزار های آنالیز سایت است که مواردی مثل آنالیز مخاطبان ، بررسی بک لینک خارجی و لینک های داخلی ، بررسی کلمات کلیدی و رتبه بندی آنها در گوگل را با دقت بالا ارائه می کند. شما پس از اینکه وارد سایت شدید با وارد کردن ایمیل خود ثبت نام می کنید تا بتوانید از خدمات رایگان moz استفاده نمایید.

در ابتدای گزارش مواردی مثل domain authority , linking domains در ۶۰ روز اخیر نشان داده می شود. ولی مهم ترین کاربرد moz در تعیین بک لینک های سایت شماست که صفحات و وبسایت هایی که به شما لینک داده اند به همراه انکرتکست آنها استخراج می شود. این بررسی از این جهت اهمیت دارد که اگر لینک های اسپم به سایت شما داده شده باشد را می بینید و می توانید آنها را سریعا به گوگل اعلام نمایید و حذف کنید. همچنین لینک های فالو و nofollow و درصد هرکدام مشخص می شوند.

Author: