the blog

Latest news.

سایت های هک شده

سایت هک شده به چه معناست؟

هک واژه ای به معنی سود بردن از یک روش سریع و هوشمندانه برای حل یک مشکل در رایانه می‌باشد.
واژهٔ هک تنها منحصر به کامپیوتر نیست و در زمینه‌هایی از قبیل موسیقی، نقاشی و… نیز به کار می‌رود که به معنی دگرگونی‌های هوشمندانه و خلاقانه فرد در آن زمینه می‌باشد.
در روز هکرها به تعداد بیشماری از سرورهای به ظاهر امن نفوذ می کنندو امنیت سایت ها را ازبین می برند و به آن سایت خدشه وارد می کنند و اطلاعات آن را در دست خود می گیرند.

بزرگترین هک های دنیا

۱٫ اولین درگیری عمده سایبری در سال ۲۰۰۷ در مخالفت با کشور استونی صورت گرفت که به نام ” حمله جنگ اول تحت وب” معروف شد.

۲-وجود یک بدافزار عظیم در شبکه های طبقه بندی شده دولت آمریکا در سال ۲۰۰۸، پنتاگون را مجبور یه ایجاد یک واحد نظامی جدید برای مقابله با تهدیدات سایبری ساخت.این حمله منجر به ساخت یک فرماندهی نظامی جدید به نام فرماندهی سایبری آمریکا شد. این شرکت در سال ۲۰۰۹ تاسیس و در دفتر مرکزی آژانس امنیت ملی آمریکا واقع شد.

۳- حمله Stuxnetدر سال ۲۰۰۹ توسط آمریکا و اسرائیل علیه سایت های هسته ای ایران که اولین حمله سایبری موفق برای از بین بردن زیرساخت های فیزیکی محسوب می شود.این ویروس توانست به مرکز غنی سازی هسته ای نطنز و سیستم های کنترل صنعتی خاصی که ایران استفاده میکرد را آلوده کند. و بعد از ۱۳ روز توانست سانتریفیوژهای این مرکز را کند بسازد، در حالی که در صفحه نمایش کامپیوترهای اپراتورها همه چیز عادی به نظر می رسید.در نهایت این ویروس در مراحل اولیه کشف شد زیرا وظیفه آن از بین بردن سیستم‌های نیروگاه‌های برق، حمل و نقل و اقتصادی بود.

۴-. هک سایت بزرگترین ارز جهان” بیت کوین “در سال ۲۰۱۳، و سرقت ۴۶۰ میلیون دلار

۵٫بعد از هک عظیم سونی در سال ۲۰۱۴، آمریکا انگشت اشاره خود را رو به کره شمالی کرد، این اولین باری بود که یک کشور خارجی را برای یک حمله سایبری مقصر می دانست.در این حمله سایبری، اطلاعات شخصی کارمندان شرکت و خانواده‌های آنها، ایمیل‌هایی که بین کارمندان رد و بدل شده بود، اطلاعاتی در مورد حقوق مدیران شرکت، کپی‌هایی از فیلم‌های پخش‌نشده سونی و… دزدیده شد.

۶٫ هک اداره مدیریت کارکنان آمریکا در سال ۲۰۱۵ باعث سرقت هویت ۲۱ میلیون فرد از سال ۱۹۸۵ تا آن زمان شد

۷٫ در سال ۲۰۱۵ بیش ار ۲۵۰ گیگابایت اطلاعات از سایت Ashley Madisonبه بیرون درز پیدا کرد۹٫ یک هکر رومانیایی معروف به گوسیفر ایمیل شخصی هیلاری کلینتون را هک کرد.

 

در ادامه سایت هایی که ضرر و زیان زیادی توسط هکر ها به آن ها وارد شده است مشاهده می کنید:

خدمات انتقال سیم سیتی بانک ،۱۹۹۴
گروهی از روسیه به نام آرکانولد فهمیدند که خدمات انتقال سیم سیتی بانک باز بوده و به راحتی با حد اقل امنیت در دسترس است .گروه قادر بودند که با سیستم ان نوتیسد به وسیله مدیران بانک، بازی کنند.

هک های” مافیابادی”
در سال ۲۰۰۱ یک فرد کانادایی به نام “مافیا بادی” قادر بود که سایت های اینترنتی بزرگ را از جمله سی ان ان هک کند.او همچنین مسئول نقض امنیت موسسات بزرگ آموزشی مثل ییل و هاروارد بود.

کی آی آی اس _ اف ام لس آنجلس
هک کردن ایستگاه رادیویی مشبک “کی آی آی اس _ اف ام” لس آنجلس ، فردی شناخته شده به عنوان “دارک دانته”مورد حمله قرار دادو بعد از آن پایگاه اف بی آی رو هک کرد.

ناسا و وزارت دفاع،۱۹۹۹
حتی قبل از اینکه اینترنت گسترده وجود داشته باشد ناسا توسط یک هکر نوجوان توسط نرم افزاری هک شد.
او همچنین قادر به هک کردن وزارت دفاع بود و به ارتباطات شخصی کارمندان دسترسی داشت.

Author: