the blog

Latest news.
طراحی سایت را از کجا شروع کنیم

طراحی سایت را از کجا شروع کنیم

طراحی وب یکی از مولفه های مهم فرآیند توسعه وب است. اگر به طراحی وب علاقه دارید ، باید یک ایده خلاقانه و زیبا داشته باشید اما سوالی که مطرح میشود این است که چگونه می توانید اولین سایت خود را طراحی کنید.   اگر نمیدانید از کجا باید شروع کرد و به چه چیز هایی نیاز دارید در این مقاله با وبینو همراه باشید تا شما را راهنمایی کنیم.

برای طراحی سایت اول خود چیزی اساسی انتخاب کنید

به نظر می رسد این یک ذهنیت منفی است ، درست است؟ اما گاهی اوقات می توانیم بیش از حد جاه طلبانه عمل کنیم و در نهایت دلسرد شویم. برای اولین پروژه خود ، بهتر است چیزی ساده و سرگرم کننده انتخاب کنید. یک سایت تجارت الکترونیک پیچیده تر است و بهتر است وقتی تجربه بیشتری داشتید این ایده را دنبال کنید.

وبلاگ یک مکان عالی برای شروع است. این یک تمرین خوب طراحی است و شما یاد خواهید گرفت که سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست. بهترین از همه  شما لازم نیست که از ابتدا شروع کنید. تعداد زیادی قالب وبلاگ وجود دارد که تنظیم وکار با  آن را برای شما آسان می کند.

الگوها یک ابزار یادگیری ارزشمند هستند. مشاهده چگونگی مدل سازی و گردآوری عناصر HTML ، CSS و Javascript به شما بصیرت عمیق تری در مورد کارکرد یک طراحی می دهد. برای ایجاد تغییرات و شخصی سازی می توانید از الگوها به عنوان پایه استفاده کنید.

شاید شما نمی خواهید یک وبلاگ راه اندازی کنید ، سعی کنید از کارهای خلاقانه یا سرگرمی های خود استفاده کنید. ساختن ویترینی برای مهارت های عکاسی یا مجموعه داستان های کوتاه به نظر ایده ای خوب برای شروع است.  ایجاد طرحی که به آن علاقه دارید باعث ایجاد یک پروژه لذت بخش می شود و شما با انگیزه بیشتری برای آن وقت میگذارید.

از طراحان دیگر ایده بگیرید

شما بدون شک با وب سایت هایی روبرو شده اید که با طراحی خود شما را متعجب کرده اند. با پیوند به سایتهایی که دوست دارید ، یک ایده خود را اجرا کنید و  یا هنگام رفتن آنها را علامت گذاری کنید.

فارق از ایده ها و طرح هایی که خودتان دارید بهتر است از طرح ها وایده های خوب دیگران در کار خودتان بهره بگیرید.

طرح های خود را در خارج از وب جستجو کنید

طراحی وب توسط یک زبان بصری اطلاع داده می شود که در همه جا یافت می شود ، مانند جلد یک رمان گرافیکی یا کیوسک دیجیتال در بانک شما. چشم خود را برای شناخت طراحی خوب توسعه دهید و شروع به تجزیه و تحلیل کنید که چرا چیزی کار می کند یا کار نمی کند ، هر رسانه ای که باشد.

به نوع نوشتار مطالب توجه کنید

ما اغلب حتی بدون اینکه از حروف چاپی آگاهی داشته باشیم می خوانیم. هنگام مصرف محتوا ، به تأثیر آن توجه کنید. آیا آن قلم موجود قابل خواندن است؟ چه عاملی باعث می شود که این نشانه دست نویس برای مشاغل محلی به خوبی کار کند؟

طراحی های مختلف را دنبال کنید

رشته های طراحی زیادی وجود دارد که می توان با آنها آشنا شد. دانش در مورد طراحی محصول ، تصویرگری و حتی مارک تجاری می تواند هوش خلاقیت شما را بیشتر رشد دهد.

قبل از شروع مطالب را آماده کنید

قرار دادن محتوا در ابتدا به معنای آماده بودن محتوا برای کار با قبل از شروع طراحی اولین وب سایت است.

لازم نیست کامل باشد. همیشه بعداً می توانید Google SEO (بهینه سازی موتور جستجو) را ویرایش و بهینه سازی کنید. اما داشتن حداقل یک پیش نویس خالی از آنچه که به صورت زنده اجرا می شود ، به اطمینان از طراحی مناسب برای آن کمک می کند. طراحی با محتوای واقعی ، نمای بهتری از شکل و عملکرد وب سایت به شما می دهد. همچنین این فرصت را به شما می دهد که زودتر در روند طراحی تغییرات ایجاد کنید.

برای وبلاگ ها ، باید یک پست آماده برای آزمایش در CMS داشته باشید. نوشتن چند پست قبل از راه اندازی ، صرفه جویی در زمانی است که شما بعد از راه اندازی وبلاگ بخواهید به آن بپردازید.

اصول تجربه کاربر (UX) را درک کنید

وب سایت چیزی فراتر از نوشتن متن در فضا است. طرح رنگ ، محتوا ، تایپوگرافی ، طرح و تصاویر همه در خدمت مخاطبان شما هستند و احساسات را برانگیخته می کنند. شخصی که در فضای دیجیتالی شما ایجاد کرده است ، باید مسیری روشن و بدون موانع داشته باشد.

تمرکز UX بر درک مخاطبان شماست. آنها به دنبال چه هستند – و طراحی شما چگونه یافتن آن را آسان می کند؟ UX در واقع قرار گرفتن در ذهن مخاطبان شما و دیدن طرح شما از طریق چشم آنها است.

در ساخت اولین وب سایت خود ، این اصول راهنمای UX را در ذهن داشته باشید:

  • کارها را ساده و شهودی کنید
  • بین مفاهیم ارتباط برقرار کنید تا کاربر به راحتی بتواند با آن ها ارتباط برقرار کند
  • نیازهای مخاطبان خود را برآورده کنید

کسب اطلاعات درباره مخاطبان به شما کمک می کند تا طرحی متناسب با خواسته ها و نیازهای آنها بسازید.

در طراحی اولین وب سایت خود اصول UIزیر را رعایت کنید.

هنگام ساخت اولین وب سایت خود ، این اصول UI را در خاطر داشته باشید:

  • عملکرد عناصر تعاملی باید واضح باشد
  •  اقدامات باید از الگوهای منطقی پیروی کنند
  • انتخاب های طراحی باید با یک هدف مشخص انجام شود

چیدمان

اگر می خواهید وب سایت هایی را طراحی و بسازید ، درک چیدمان خوب نکته کلیدی است. ما پیشنهاد می کنیم موارد را به حداقل برسانید و فقط با چند عنصر کار کنید تا بتوانید روی مکان مناسب آن ها را قرار دهید و مخاطبان به راحتی بتوانند با آن ها ارتباط برقرار کنند.

رنگ

شما رنگ های رنگین کمان و فراتر از آن را در دسترس خود دارید. و همه ما می دانیم که “با قدرت زیاد مسئولیت بزرگی به همراه دارد.” از قدرت انتخاب کننده رنگ می توان برای خوب یا بد استفاده کرد.

در اینجا چند روش ساده در انتخاب طرح رنگ برای اولین وب سایت شما آورده شده است.

استفاده از یک رنگ ثابت

از یک رنگ به عنوان پایه استفاده کنید ، میزان اشباع را تغییر دهید ، چراغ ها و تیرها را در خود جای دهید و برای رنگ آمیزی یکنواخت با رنگ های مختلف بازی کنید. صرف نظر از جایگاه شما ، یک سایت تک رنگ یک انتخاب هوشمندانه است. و به یاد داشته باشید ، هر رنگی را که برای متن انتخاب می کنید ، مطمئن شوید که خوانایی نوشته شما را کم نمیکند و از وضوح آن کاسته نمیشود.

مکمل

رنگهای مخالف چرخ رنگ را بگیرید و آنها را ترکیب کنید.  با دقت از رنگ های مکمل استفاده کنید.

شروع به طراحی کنید

آموزشها و تحقیقات برای یادگیری شما بسیار ارزشمند است ، اما در نهایت فقط باید جستجو کنید و طراحی کنید. حتی اگر چیزی را ایجاد کنید که هیچ کس هرگز آن را نخواهد دید ، باز هم یک مشکل تمرینی است که می توانید آموخته و حل کنید.

دریافت بازخورد

شما اولین طراحی خود را تمام کردید – تبریک می گویم! شما سخت کار کردید و آماده اید که آن را به جهانیان نشان دهید. اما قبل از اینکه به انتشار بپردازید ، در مورد آنچه که ساخته اید دیدگاه بیرونی پیدا کنید.

دریافت انتقاد سازنده می تواند ناراحت کننده باشد. ایجاد چیزی ، خواه مقاله ، نقاشی یا وب سایت باشد ، یک آسیب پذیری است. چیزهایی که به دنیا می آورید گسترش دهنده این است که شما کی هستید و چه توانایی هایی دارید.

در طراحی وب ، بازخورد بخشی طبیعی و ضروری از فرآیند است. بیاموزید که چگونه منیت خود را کنار بگذارید و بازخورد را از ارزش شخصی خود جدا کنید. با کسب تجربه ، می توانید بازخورد عملی و مفید را شناسایی و پیاده سازی کنید و بقیه موارد را رها کنید.

Author: