the blog

Latest news.
نیاز به طراحی سایت

نیاز به طراحی سایت

هر فرد یا شرکتی با هر انگیزه در دنیای پیشرفته امروز باید از دنیای ارتباطات و اینترنت غاقل نشود. داشتن یک سایت خوب ابزاری است که میتواند به راحتی شما را به دنیا و مردم معرفی کنید. وبسایت ها انواغ گوناگونی دارند از جمله صنعتی ، شخضی ، فروشگاهی و …

در این مقاله در وبینو با ما همراه باشید تا به شما بگوییم برای  چه زمانی نیاز به طراحی سایت دارید.

چه کسانی به طراحی وب سایت نیاز دارند

امروزه طراحی وب سایت مشکلات فراوانی را حل کرده و باعث درآمدزایی بسیاری شده است. اکثر کسب و کارها و یا استارت آپها بر این باورند که طراحی وب سایت تمام مشکلات آنها را حل خواهد کرد. آیا این نظریه درستی است؟ در این مقاله می خواهیم افراد و کسب و کارهایی را که نیاز به طراحی وب سایت دارند را با جزئیات معرفی کنیم و همچنین در انتها به افرادی اشاره می کنیم که طراحی وب سایت به آنها کمکی نخواهد کرد.

 

به طور کلی افراد زیر (برای اهداف مختلفی) به طراحی وب سایت دارند:

– افرادی که خدمات خاصی ارائه می کنند

– معرفی محصول دارند ( معرفی یا فروش اینترنتی )

– ایده خاصی دارند (معرفی یا پیاده سازی ایده)

– افرادی که برندخاصی دارند ( برند سازی )

 

۱- افرادی که خدمات خاصی ارائه می کنند
این دسته از افرادی که نیاز به طراحی وب سایت دارند ارائه کننده خدمات خاصی هستند مثلا نقاش ساختمان , برقکار , آرایشگرها یا در و پنجره ساز و … . این دسته تولیدات یا محصول خاصی ندارند و به اصطلاح خدماتی هستند.

این افراد به دو صورت می توانند سایت طراحی کنند یا خدمات را به صورت آنلاین ارائه می کنند یا به صورت غیر آنلاین انجام میدهند و توی سایت فقط به معرفی خدماتشان می پردازند.

 

خدمات آنلاین
البته اکثر خدمات امکان ارائه آنلاین در سایت را ندارند. مثلا یک آرایشگر نمی تواند به صورت آنلاین موهای مشتری خود را کوتاه کند یا یک نقاش ساختمان به صورت آنلاین نمی تواند ساختمان را نقاشی کند! درست ولی برخی از خدمات جانبی را می توانند آنلاین ارائه دهند مثلا مشاوره پوست و مو یا یکسری از مقالات و مطالب مفید راجع به خدمات خود را به صورت یک پکیج آموزشی. این خدمات جانبی می تواند هم به صورت آنلاین فروخته شود یا به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گیرد.

نکته : لاز م به ذکر است محتوای مفید در سایت علاوه بر اینکه اعتبار سایت شما را نزد کاربران افزایش می دهد باعث رتبه دهی گوگل هم میشود. پس این اطلاعات آنقدر هم رایگان نیست!

یکی دیگر از امکانات این است که کاربران در سایت شما فرم درخواست آن خدمت را پر کرده یا به عبارتی رزرو آنلان داشته باشند.

 

خدمات غیر آنلاین
در صورتی که افراد در طراحی وب سایت نخواهن که خدمات آنلاین داشته باشند می توانند از طریق طراحی یک سایت شکیل و زیبا به معرفی خدمات خود به کاربران پرداخته و شرایط ارائه خدمات خود را نیز بیان کنند. در این صورت با زیرکی می توانند شرایط و تسهیلات ویژه ای برای کاربران خود ایجاد کنند و مزایای رقابتی خود را واضحا بیان کنند. برای نشان دادن قدرت و اعتبار خود می توانند خدمات یا پروژه های انجام شده خود را به کاربران نشان دهند ( بهتر است همراه عکس و توضیحات باشد). و همچنین در ساده ترین حالت می توانید فقط به نمایش آدرس و تلفن تماس و ایمیل بپردازید تا کاربران به راحتی از طریق اطلاعات تماس شما با شما تماس برقرار کنند.

 

۲-افرادی که معرفی محصول دارند
این دسته از افرادی که نیاز به سایت دارند افرادی هستند که محصولاتی را می خواهند به فروش برسانند.

خرید آنلاین
محصولات می توانند در سایت مستقیما به فروش برسند یا به اصطلاح سایت امکان پرداخت اینترنتی داشته باشد بدین صورت که کاربران وارد سایت شده و پس از مشاهده محصول آنرا سفارش داده و از طریق سایت پول پرداخت کنند و سپس محصول ارسال میشود. این سایت ها غالبا نیاز به اینماد و درگاه بانکی دارند. البته نقش مالیات را هم نباید فراموش کرد.

محصولات دانلودی
این نوع محصولاتی هستند که به صورت دیجیتالی ارائه می شوند مانند صوت , تصویر, فیلم و متن. برای این نوع محصولات کاربران پس از پرداخت اینترنتی یک لینک دانلود دریافت می کنند.

فقط عکس وتوضیحات محصول
در بیشتر موارد از طرفی به خاطر مسائل مالیاتی یا مشکلات درگاه بانکی و از طرف دیگر عدم اعتماد کاربران برای پرداخت آنلاین , محصولات به صورت عکس و توضیحات و نام محصولات بیان می شوند. کاربر پس از مشاهده محصولات و همچنین تخفیفات و شرایط فروش اگر تصمیم به خرید محصول بگیرد از طریق اطلاعات تماسی که در سایت وجود دارد وارد مذاکره شده یا فرم خرید را پر می کند تا کارشناسان فروششرکت با کاربر درخواست کننده تماس بگیرند.

۳-افرادی که ایده خاصی دارند
افراد دیگری که نیاز به طراحی سای دارند افرادی هستند که صاحب یک استارت آپ بوده یا ایده خاصی دارند. این افراد پس از چکش کاری ایده و مشاورههای پیاده سازی نیاز به یک سایت دارند مثل سایت تخفیفان که از ابتدا یک ایده تخفیف بود و پس نهایی شدن این ایده به صورت یک سایت تجلی یافت.

در مواردی ایده ها سایتی نیستند و مثلا فردی یک لیوان سخنگو اختراع کرده , این دسته هم برای معرفی ایده خود نیاز به سایت دارند.

۴-برای معرفی برند
برندها بنا به دلایل مختلفی حتما نیاز به یک طراحی وب سایت زیبا و شکیل دارند تا معرف برند آنها در فضای اینترنتی دارد. دلایل نیاز به طراحی وب سایت برندها:

برای تبلیغات در اینترنت
طراحی وب سایت یکی از انواع تبلیغات اینترنتی می باشد و اگر برند یا شرکت سایتی نداشته باشد تبلیغات اینترنتی دیگر هم بی معناست . مثلا اگر سایت نداشته باشند نمی توانند رتبه اول گوگل باشند یا ریپرتتاژ آگهی داشته باشند.

داشتن سایت برای کارت ویزیت یا بروشور
بسیاری از شرکت ها نام سایت خود را روی کارت ویزیت یا کاتالوگ های خود حک کرده اندو امروزه شرکت ها یا برندهایی که سایت نداشته باشند از اعتبار خوبی برخوردار نیستند هر چند محصولات و خدمات با کیفیتی داشته باشند.

بودن نام برند در سرچ گوگل
اگر برند معروفی هستید که افراد زیادی نام شما را می شناسند پس حتما کاربران زیادی برای دیدن محصولاتتان نام شما را توی گوگل سرچ خواهند کرد. اگر نام شما یا آدرس سایت شما برای این کاربران نمایش داده نشود چه بلایی بر سر اعتبار برند شما می آید!!!

چه کسانی به طراحی وب سایت نیاز ندارند
افرادی که به همان روش سنتی پول درآوردن اکتفا کردند و نیازی به توسعه بازار فروش خود ندارند. افرادی که آینده را پیش بینی کرده و مطمئن هستند برای همیشه همین قدر مشتری دارند و مطمئن هستند رقبای آنها در آینده گوی سبقت را در دست نمیگیرند. افرادی نمی خواهند نام و نشانی در بازار اینترنت داشته باشند. این افراد نیازی به طراحی وب سایت ندارند.

 

Author: