the blog

Latest news.
وب سایت های شخصی

وب سایت های شخصی

وبسایت چیست؟

وب
شما احتمالا با مفهوم یک وب سایت آشنایی دارید ، اما شاید نتوانید با یک وب سایت کار کنید و ارتباط برقرار نمایید. ما در این مقاله، یک مرور کلی از همه اجزای مورد نیاز برای برقراری ارتباط، مشاهده و تعامل وب سایت شما و یا هر وب سایت مورد نظرتان در اینترنت اشاره نمودیم.

وب سایت چیست؟
یک وب سایت مجموعه ای از اسناد، اطلاعات و پرونده هایی است که از متن، گرافیک، رنگ، لینک و قالب بندی تشکیل شده است که برای ایجاد ارتباط با کاربران تشکیل می شوند.

وب سایت ها معمولا با یک نام که به آن دامنه (Domain) گفته می شود فراخوانی می شوند و نوشتن آن با .www شروع شده و با ” com. ” یا ” ir. ” یا ” org. ” و … تمام می شوند.

www مخفف World Wide Web است و ترجمه فارسی آن “وب جهان‌گستر” می باشد. استفاده از www در ابتدای نام دامنه یک توافقی است در بین سازمان‌های ارائه دهنده خدمات وب، به این منظور که تمامی نام‌ها از یک پروتکل تبعیت کنند.

Com نیز مخفف کلمه Commercial به معنی تجاری است.

وب سرور چیست؟

وب سرور سیستمی است که وظیفه آن، پاسخ به درخواست مرورگر وب و ارسال صفحات وب به کاربران می باشد

وب سایت ها و اسناد و پرونده های مرتبط با آن در وب سرورها ذخیره می شوند.

وقتی یک نام دامنه را در مرورگر وب خود تایپ میکنید، مرورگر شما درخواستی را برای یک وب سرور که در آن فایلهای وب سایت قرار گرفته است، ارسال می کند. مرورگر شما این فایل ها، تصاویر یا فیلم ها را دانلود می کند و آنها را بر روی صفحه نمایش می دهد.

وبسایت شخصی

وب سایت های شخصی نشان دهنده ی فعالیت های هنری، اهداف سیاسی، دیدگاه ها، علایق شخصی و به طور کلی معرفی کننده ی فرد و ارائه ی سوابق او، آثار، آفرینش ها و علایق حرفه ای فرد است.

به طور کلی وب سایت شخصی دارای ویژگی هایی است که آن را از سایر انواع سایت مجزا می کند که البته باید توجه داشت که سایت های شخصی با توجه به کاربرد و هدفی که برای آن طراحی شده اند امکانات متفاوتی دیگر نیز دارند که ما در این جا به ویژگی های کلی وب سایت های شخصی اشاره می کنیم :

انعطاف پذیری
یکی از ویژگی هایی که در طراحی سایت شخصی در نظر گرفته می شود انعطاف پذیری است. طراحی وب سایت شخصی باید به گونه ای باشد که بتواند به خوبی به نیازهای کاربر پاسخ دهد.

هزینه ی کم تر وب سایت های شخصی
داشتن هزینه ی کم تر یکی دیگر از مواردی است که وب سایت شخصی را از وب سایت های دیگر همچون وب سایت های شرکتی و فروشگاهی مجزا می کند. البته داشتن هزینه ی کم وب سایت های شخصی به این معنا نیست که این وب سایت ها امکانات کمی دارند بلکه در کنار هزنیه ی کمی که وب سایت های شخصی دارند امکانات بسیار خوبی نیز ارائه می دهند.

 

واکنش گرا بودن وب سایت های شخصی
یکی دیگر از قابلیت های وب سایت های شخصی و به طور کلی تمام وب سایت ها، ریسپانسیو بودن وب سایت هاست. ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن یک وب سایت به این معناست که در هر دستگاهی که قابلیت اتصال به اینترنت را دارد وب سایت به یک شکل نشان داده شود و قابلیت نمایش در هر صفحه و در هر ابعادی را داشته باشد. این قابلیت باعث می شود تا مخاطبان سایت در استفاده از سایت با استفاده از دستگاه های مختلف مشکلی نداشته باشند.

 

مدیریت آسان وب سایت های شخصی
یکی دیگر از ویژگی های وب سایت های شخصی مدیریت آسان آن ها نسبت به وب سایت های همچون وب سایت های فروشگاهی است ، که البته در عین حال این مدیریت ، مدیریتی کاربردی خواهد بود.

لازم به ذکر است در سیستم های مدیریت محتوایی همچون وردپرس این مدیریت شامل امکانات و فضای وسیعی می شود که ممکن است مدیر سایت هرگز از این امکانات برای سایت خود استفاده نکند.

 

Author: