the blog

Latest news.
گوگل برتر

گوگل برتر

گوگل برتر چیست؟

گوگل برتر یعنی بتوانیم رتبه سایت و وبلاگ سایتمان را بهبود ببخشیم.

امروزه اهمیت قرار گرفتن سایت ها در نتایج جستجوگر گوگل بر هیچ کاربر و مدیر سایتی (وبمستری) پوشیده نیست از این رو وبمستران تلاش خود را می‌کنند تا بتوانند رتبه سایت خود را بهبود بخشند زیرا اصلی ترین و مهمترین راه معرفی یک سایت یا وبلاگ نمایش آن در ابتدای لیست نتایج گوگل است.

برای همیشه با کلمات کلیدی دلخواه خود در صفحه اول گوگل بمانیم. شرکت طراحی سایت وبینو با استفاده از تکنیک ها و تکنولوژی های مناسب جهت بهبود کسب و کارتان می‌توانند به شما در زمینه گوگل و سئو کمک شایانی کنند پس با مراجعه به این گروه به اهداف عالی خود دست خواهید یافت.

گوگل و رسیدن به جایگاه برتر در نتایج جستجوی آن شامل فرایند های متعددی است از جمله استفاده از کلمات کلیدی مناسب برای سایت و هر محتوا، جنبه های ظاهری، رعایت تکنیک های سئو، محتوای مناسب متنی , عکسی , ویدیدیی و …

گوگل برتر, جایگاه بهتر

رسیدن به جایگاه مناسب در نتایج جستجوی گوگل برای وبمستران اهمیت قابل توجهی دارد چرا که باعث می‌شود:

  • وب سایت آنها بیشتر دیده شود.
  •  بازدیدکننده بیشتری از گوگل دریافت کنند.
  • و در نهایت منجر به فروش بیشتر محصولات و خدمات سایت می‌شود.

گوگل برتر و سرویس های آن

گوگل برتر و سرویس های آن نیز کمک بسیاری به بیشتر دیده شدن وب سایت ما می‌کنند از جمله این سرویس ها می‌توان به ۵ مورد اساسی آن اشاره کرد : Google suggest، Google mobile، Google profile، Google store، Google Sky و …
رسیدن سایت های تازه تاسیس به جایگاه مناسب بین این همه سایت محبوب و پرطرفدار کار دشوار و زمانبری است. حتی اگر محتوای جذاب و مناسبی داشته باشند ولی اگر نتوانند در نتایج جستجو گوگل جایگاه مناسبی کسب کنند تلاششان بی نتیجه خواهد بود.

هدف گوگل از رتبه بندی چیست؟

گوگل هدف خود را سازماندهی اطلاعات و در دسترس عموم قرار دادن آن می داند. در این خصوص ارائه نتایج مرتبط بخش بزرگی از این هدف را تشکیل می دهد. بر اساس رتبه بندی کیفیت جستجو گوگل در زمان اندیس گذاری محتوا عواملی مانند زیر را در نظر می گیرد:

  • حوزه تخصص، اعتبار و قابل اعتماد بودن محتوا
  • کیفیت و کمیت محتوا
  • شهرت وب سایت

گوگل به طور کلی از این عوامل برای رتبه بندی سئو سایت ها استفاده می کند.

عوامل مهم رتبه بندی

قابلیت دسترسی به URL

اولین فاکتوررتبه بندی گوگل سال ۲۰۱۸ داشتن آدرس URL صحیح است به طوری که خزنده هاا یا بات های گوگل را قادر سازد به راحتی و سهولت در سایت شما بخزند. به عبارت دیگر گوگل برای اینکه محتوای سایت شما را بتواند مشاهده کند و موضوع صفحات را بفمهد باید از طریق URL عمل کند. برای اینکه بات های گوگل بتوانند در این راه موفق شوند باید موارد زیر مهیا باشند:

فایل روبوتیک یا Robot.txt.file . با این فایل به بات های گوگل اعلام می کنید از کدام صفحات دیدن کنند و از کدام دیدن نکنند.
نقشه سایت یا Sitemap: نقشه سایت فهرست تمام صفحات شماست. اگر پلت فرم سایت شما ورد پرس است می توانید از پلاگین YOAST SEO برای ایجاد نقسه سایت استفاده کنید. در غیر این صورت می توانید از Online Sitemap Generator برای اینکار استفاده کنید.

سازگاری با موبایل

حال که موضوع ما موبایل بود اجازه دهید عامل مهم دیگر رتبه بندی گوگل ۲۰۱۸ یعنی سازگاری با موبایل را نیز توضیح دهیم.
امروزه تعداد کاربران موبایل از کامپیوتر دسکتاپ پیشی گرفته است. به همین دلیل است که معیار رتبه بندی گوگل نیز تغییر کرده است.

الگوریتم mobile First Index یک واقعیت است. به این معنی که در ابتدا داده های مربوط به سایت هایی که برای دستگاه های موبایل بهینه شده اند را نشان می دهد. اگر سایت شما بهینه نیست دست بجنبید.

Author: