پرش لینک ها

سگ قفقازی

به این مقاله امتیاز دهید

سگ قفقازی دارای نژادهای مختلفی است و در مناطق مختلف دارای گونه های متفاوت است،این نژاد از سگ جثه بسیار بزرگی دارند، وزن در سگ های نر تقریبا بین 50 تا 150 کیلوگرم است و در ماده ها تقریبا بین 45 تا 140 کیلوگرم می ‌باشد. هم چنین باید افزود که قد در سگ های نر تقریبا 68 تا 75 سانتی متر می باشد و در سگ های ماده تقریبا 64 تا 72 سانتی متر است به طوری که اگر عکس سگ قفقازی را ببینید متوجه جثه ی بزگ آن میشوید.

سگ های قفقازی دارای پوششی پر مو، ضخیم و بلند هستند که پوششان به آن ها کمک می ‌کند تا در دما های خیلی پایین و حتی 37 تا 45 درجه دوام بیاورند. پوشش این سگ های بزرگ دو لایه ای است که هم در تابستان شدید و هم در زمستان شدید این پوشش از آن ها محافظت می کند، دم نژاد با مو های زیادی پوشیده شده است. هم چنین باید افزود که سگ های قفقازی در رنگ ‌هایی مانند: خاکستری، سفید، قهوه ای مایل به قرمز، راه راه و خال خالی مشاهده می شوند.

جنگ سگ قفقازی، به دلیل ویژگی هایی که گفته شد بهترین گزینه برای محافظت هستند،توانایی بالای آن باعث میشود دعوای سگ قفقازی با حیوانات بسیار وحشی مانند جنگ سگ قفقازی با گرگ یا خرس برای آن امری آسان تر باشد.

سگ قفقازی اصیل یکی نژادهای بسیار خاص از سگ های قفقازی است و حتی نسبت به سگ های هم نژاد خود  قدرتمند، جسور، فعال،مناسب برای امر پاسبانی و مراقبت از گله ها بسیار توانمند هستند.

ویژگی‌های رفتاری سگ قفقازی شامل هوشیاری بالا نسبت به غریبه ها، قوی، بی سر و صدا، مستقل و گاهی اوقات غیر قابل کنترل می باشند این نژاد از سگ به طور معمول به دلیل جثه ای که دارند برای خانه های روستایی و یا حیاط های بزرگ مناسب هستند، آن ها مناسب برای پیاده روی های روزانه نیز می باشند. سگ های قفقازی به طور غریزی نسبت به صاحب خود و خانواده ‌اش و اموالش بسیار حساس هستند و مراقبت زیادی از صاحب خود می کنند. زمانی که پیاده روی را در طول روز انجام می دهند انرژیشان تخلیه می شود و روحیه بهتری پیدا خواهند کرد. از آن جایی که این نژاد بیش از اندازه پارس نمی کند زمانی که مشاهده کردید سگ شما بیشتر از حد معمول پارس می کند بهتر است که بدانید در حال هشدار دادن به شما می باشد.

درمورد خرید سگ قفقازی همان طور که توضیحاتی درمورد جثه داده شد شاید برای هر کسی مناسب نباشد زیرا به فضای زیادی برای نگهداری نیاز دارد در واقع باید فضای مناسبی باشد تا بتوان به مواردی مانند تغذیه مناسب و نظافت و آراستگی آن رسیدگی کرد.

یکی از بهترین روش های تهیه ی سگ قفقازی فروشی،فروش سگ قفقازی در اصفهان است که میتوانید با کمی جستجو آن را تهیه کنید قیمت سگ قفقازی از 15 میلیون تومان شروع میشود و وابسطه به انواع و سن آن بسگی دارد

یکسری از بیماری های رایج دراین نوع سگ ها میتوان به مواردی مانند:

  • دیسپلازی لگن

دیسپلازی لگن یک نوع بیماری ارثی است که زمانی برای سگ اتفاق می ‌افتد که استخوان ران به درستی بر روی مفصل در ناحیه لگن قرار نگرفته باشد.

  • بی اختیاری ادرار

مشاهده شده است گاهی اوقات سگ های قفقازی دچار بی اختیاری در مدفوع و ادرار می شوند. این موضوع می ‌تواند به دلیل برخی از بیماری های عفونی در مجاری ادراری و یا مثانه و هم چنین کلیه سگ باشد. این مشکل در اختیار سگ نیست و نمی توانید آموزش اصلاح شدن را به او بدهید، چرا که یک بیماری است و به طور معمول سگ های قفقازی که سن بالایی دارند دچار این بیماری می شوند.

  • آب مروارید

اگر به سگ قفقازی خود پروتئین زیادی دهید که بدن سگ میزان بیش از اندازه ای پروتئین دریافت کند، مشکلات مربوط به چشم به ویژه بیماری آب مروارید در سگ به وجود می آید.

پیام بگذارید

مشاهده
بکشید
پشتیبانی واتس آپ