پرش لینک ها

سگ پودل

به این مقاله امتیاز دهید

سگ نژاد پودل که لغتی انگلیسی است، از کلمه pudel یا pudelin در زبان آلمانی گرفته شده است که به معنای پریدن در آب است. و در فرانسه هم، به پودل ها کانیشه (Caniche) می‌گویند، این کلمه از ترکیب دو لغت chien canard به معنی اردک-سگ گرفته شده است. در انگلستان آنها به عنوان “سگ های خشن آب” شناخته می شدند و همدم های  خوبی برای شکارچی ها بودند.

اعتقاد بر این است که پودل یکی از قدیمی ترین گونه های مورد استفاده برای پیدا کردن آب است این گونه در گذشته برای پیدا کردن محل هایی که در آن ها آب زیاد است و برای زندگی مناسب است استفاده می شد. بعدها که پودل تبدیل به نژاد متمایز تر شد، آنها به اندازه ای رشد کردند و تغییراتی در فیزیک بدن شان ایجاد شد که دیگر فقط به عنوان همراه و همدم شکارچیان به حساب نمی آمدند.

پودل استاندارد امروزه بسیار بزرگتر از اجداد قبلی خود است و یکی از مهم ترین دلایل این امر پرورش این سگ در کنار سگ هایی بود که جثه بزرگ داشتند که به سگ پودل غول پیکر هم معروف هستند.

سگ پودل عروسکی کوچکترین نسخه از نژاد پودل است، اما دارای شخصیت و خصوصیات فیزیکی مشابه نمونه‌های استاندارد و مینیاتوری آن است،برای این حیوان باید زمینه ای فراهم شود تا با انجام فعالیت های فیزیکی و ورزش کردن بتواند انرژی خودش را تخلیه کند در این صورت در محیط خانه موجود آرامی خواهد بود. امروزه پودل عروسکی را در رنگ های مختلف چون قهوه ای، خاکستری، سیاه، کرم و سفید نیز می‌ توان مشاهده کرد. این نوع سگ وزنی در حدود ۳ تا ۴ کیلوگرم داشته و قد آن ۲۵ سانتیمتر است، طول عمر پودل عروسکی بین ۱۴ تا ۱۶ سال می باشد.

پودل مینیاتوری نسبت به سایر پودل ها به فعالیت و انرژی کم تری نیاز دارد، این حیوان از نظر هوش و ذکاوت در رتبه ی بالایی قرار داشته و برای نگهداری از آن باید زمان زیادی را صرف کرد. آن دسته از افرادی که با ریزش موی سگ مشکل دارند خرید این حیوان توصیه می‌ شود زیرا ریزش مو در آن بسیار کم است. این حیوان قدی در حدود ۱۰ تا ۱۵ اینچ نیز دارد و به طور معمول طول عمر آن بین ۱۴ تا ۱۶ سال می باشد. امروزه پودل مینیاتوری را در رنگ های مختلفی چون کرم، زرد آلویی، مشکی، نقره ای و یا رنگ های دیگر نیز می توان مشاهده کرد به همین دلیل عکس سگ پودل در نوع خود بسیار جذاب میشود.

پودل تریر در واقع ترکیبی از دو نژاد تریر و پودل نیز می‌ باشد و به همین علت خلق و خوی این دو حیوان را مشترکاً به ارث برده است. این سگ بسیار باهوش و زیرک است و از آن به عنوان یک سگ شکاری استفاده می شود، امروزه این نوع سگ را در سایز های مختلفی نیز می توان مشاهده کرد. این حیوان بسیار فعال و پر انرژی و همچنین شجاع بوده و از نظر اندازه، عملکرد و ظاهر در انواع مختلفی موجود است.

خرید سگ پودل به عوامل مختلفی بستگی دارد و یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار نوع سگ پودل می باشد، سگ پودل بسیار باهوش و آرام است و همچنین فعال و پر انرژی است و زمینه ی تخلیه انرژی را به خوبی فرا گرفته است.

فروش سگ پودل به نوع آن هم بستگی دارد مثلا،پودل عروسکی قیمت بالاتری نسبت به نوع استاندارد آن دارد همچنین قیمت پودل مینیاتوری هم به نسبت عروسکی بیشتر است که به طور معمول قیمت پای آن ها از 30 میلیون تومان شروع میشود.

انواع بیماری های سگ نژاد پودل

بیماری کوشینگ

زمانی که بدن سگ به تولید کورتیزول بیش از حد بپردازد که علت آن می‌ تواند ایجاد عدم تعادل در غده ی آدرنال و هیپوفیز و یا هر شرایط دیگری نیز باشد باعث ایجاد این بیماری خواهد شد علائم این بیماری ادرار بیش از حد و نوشیدن بوده پس در صورت مشاهده ی این موارد بهتر است هر چه زود تر به یک دامپزشک معتبر مراجعه کنید و با استفاده از تجویز دارو و یا جراحی آن را درمان کنید.

 

صرع

این بیماری ممکن است به علت عوامل مختلفی چون تومور ها، بیماری های عفونی در مغز، وارد شدن صدمات شدید و … در سگ ایجاد شود و یا زمینه ی ارثی نیز داشته باشد که به صورت تشنج خفیف و یا شدید همراه می باشد. اگر چه این بیماری راه درمانی ندارد اما با مصرف دارو می توان آن را کنترل نمود در صورتی که صاحب سگی می باشید که به این بیماری دچار شده است با برنامه ریزی و مدیریت صحیح می‌ توان زندگی کامل و سالمی را برای آن رقم بزنید و بهتر آن است که زیر نظر دامپزشک باشد.

 

کم کاری تیروئید

در صورتی که سگ فعالیت کمی داشته باشد ممکن است به این بیماری دچار شود این بیماری می‌ تواند زمینه‌ ساز بیماری‌ های مختلفی چون ریزش مو، بی حالی، چاقی، صرع و غیره نیز باشد.

 

بیماری لگ پرتس

این بیماری که اغلب در پودل های عروسکی نیز به چشم می‌ خورد باعث کاهش خون رسانی به سر استخوان های ران نیز خواهد شد این بیماری به طور معمول در توله سگ هایی که در سن ۴ تا ۶ ماهگی به سر می‌ برند اتفاق بیافتد. لنگیدی و آتروفی عضلات پا از نشانه های اولیه این بیماری می باشد که با مراجعه به پزشک و انجام عمل جراحی این بیماری رفع می شود.

 

بیماری آدیسون

این بیماری به علت تولید کم و ناکافی آدرنالین در سگ ایجاد خواهد شد و از علائم آن می‌ توان به بی اشتهایی، استفراغ و کمبود انرژی نیز اشاره کرد در صورتی که به موقع تشخیص داده نشود و پیشرفت کند باعث افزایش سطح پتاسیم شده در نتیجه در عملکرد قلب تداخل ایجاد خواهد کرد و در نهایت ممکن است منجر به مرگ حیوان شود.

 

پودل عروسکی

سگ پودل عروسکی

قیمت پودل مینیاتوری

پودل عروسکی قیمت

خرید سگ پودل

سگ نژاد پودل

سگ پودل تریر

سگ پودل غول پیکر

عکس سگ پودل

فروش سگ پودل

پیام بگذارید

مشاهده
بکشید
پشتیبانی واتس آپ