پرش لینک ها

ترنسلست

به این مقاله امتیاز دهید

گوگل یک موتور جست و جوی هوشمند است که در ابتدا سعی داشت به کاربران خود یاد بدهد که چگونه درست سرچ کنند.

برای مثال ترنسلست کلمه ای است که بسیاری از کاربران آن را در گوگل سرچ می کنند. این کلمه معنایی ندارد ولی کاربرانی که کلمه ترنسلست را سرچ می کنند به دنبال گوگل ترنسلیت هستند و اشتباه واژگان را نوشته اند.

گوگل بعد از مدتی که دید کاربران هرچیزی که بخواهند را می نویسند، ربات هایی ساخت تا این ربات ها نزدیک ترین کلمه و یا جمله ای که به نظرشان در  ذهن کاربر بوده را نشان دهند.

موتور جست و جوی هوشمند گوگل بسیار بی نظیر است. گوگل یکی از شاهکار های این قرن گذشته است.

گوگل دنیا را متحول کرد. بستری که درباره هر چیزی اطلاعاتی بی نظیر به شما می دهد در ادامه این مقاله سایت وبینو همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری درباره گوگل ترنسلیت با شما به اشتراک بگذاریم.

گوگل ترنسلیت چیست

گوگل ترنسلست در زمینه ترجمه تقریبا در بین ربات های موجود حرف اول را می زند. گوگل ترنسلیت بیش از 103 زبان مختلف دنیا را پشتیبانی می کند.

همچنین این قابلیت را دارد که به صورت افلاین 59 زبان دنیا را ترجمه کند.

یکی از امکانات جدیدی که گوگل ترنسلیت روی آن کار کرده است،امکان ترجمه سریع با استفاده از دوربین گوشی است که از 38 زبان دنیا پشتیبانی می کند.

یکی از ویژگی های عالی که گوگل ترنسلیت دارد این است که رابط کاربری ساده ای را برای کاربران طراحی کرده است.

این سادگی در رابط کاربری خود یک عامل ویژه است تا کاربران زیادی در دنیا از این برنامه و اپ استفاده کنند.

در سمت چپ گوگل ترنسلیت شما زبان مورد نظر که مبدا هست را انتخاب می کنید و در سمت راست زبان مقصد را انتخاب می کنید.

سپس متن مورد نظر خود را در سمت چپ می نویسید و در سمت راست متن ترجمه شده را مشاهده می کنید.

در بین دو زبان مبدا و مقصد که انتخاب شده، فلش دو طرفه وجود دارد که با کلیک کردن روی آن زبان مبدأ و مقصد تغییر می کند.

یکی از ویژگی های جالب گوگل ترنسلیت، تشخیص غلط املایی است و خود کلمات را به شما پیشنهاد می دهد.

در پایین ترنسلست چهار ایکون وجود دارد که یکی از آن ها دوربین است که می توانید با استفاده از آن یا عکس را اپلود کنید و یا با دوربین ترجمه کنید. البته این امکان هنوز برای تمام زبان ها در دسترس نیست.

یک گزینه دیگر برای تشخیص دست خط گوگل ترنسلیت است و دیگری که به شکل میکروفون است برای حالت مکالمه است و با زدن آن متن را می گویید و دیگر نیاز به نوشتن نیست.

در پایین این ایکون ها نیز هم امکان کپی کردن متن وجود دارد و هم می توانید آن را به اشتراک بگذارید.

گوگل ترنسلیت در ابتدا فقط ترجمه انلاین را برای کاربران فراهم کرده بود ولی پس از مدتی به صورت افلاین هم این کار را انجام می دهد. اما برای این کار ابتدا باید فایل های لازم را دانلود کنید.

استفاده از دوربین برای ترجمه گوگل ترنسلیت

برای استفاده از دوربین برای ترجمه در گوگل ترنسلیت ابتدا روی ایکون دوربین کلیک کنید. سپس گوگل سعی می کند متن را شناسایی و ترجمه کند. برای این کار باید به اینترنت متصل باشید و روی ایکون چشم که در پایین قرار دارد کلیک کنید.

استفاده از میکروفون برای ترجمه در گوگل ترنسلیت

برای استفاده از میکروفون برای ترجمه در گوگل ترنسلست باید روی ایکون میکروفون کلیک کنید. این امکان که گوگل ترنسلیت در اختیار کاربران قرار داده، بی نظیر است.

سپس زبان مبدا و مقصد را انتخاب کنید.برای این که طرف مقابل با این ویژگی اشنا شود بر ایکونی به شکل دست در بالا سمت راست کلیک کنید تا توضیحاتی در این باره به زبان مورد نظر ارائه شود.

 

پیام بگذارید

مشاهده
بکشید
پشتیبانی واتس آپ