پرش لینک ها

طراحی وب سایت

تعریف وب سایت

حتما تا به حال این واژه یعنی : وب سایت (WebSite) به گوش تان خورده و یا در مجلات، روزنامه ها، تابلو های تبلیغاتی و… آن را مشاهده کرده اید. در این مقاله توضیحاتی را در این رابطه خدمت شما ارائه خواهیم کرد.

اگر بخواهیم یک تعریف کلی از کلمه وبسایت داشته باشیم باید بگوییم : وب سایت ها مجموعه ای از صفحات هستند که در فضای اینترنت قرار دارند و در آنها اطلاعات مختلفی اعم از : متن ها، تصاویر، فیلم ها، فایل های صوتی و… وجود دارد.

از طریق وب سایت ها ما می توانیم درآمد کسب کنیم و یا می توانیم علم و دانش خودمون رو با تمام مردم جهان به اشتراک بگذاریم.

و البته کاربرد های بی شماری دارند که در ادامه این مقاله در وبینو به آن میپردازیم.

اولین طراحی سایت کیست؟

تیم برنرزلی مخترع و پدر وب در سال 1955 در لندن به دنیا آمد. وی در سال 1976 با مدرک لیسانس از دانشگاه آکسفورد فارغ التحصیل شد. وی در سال 1991 اولین وب سایت دنیا را پایه گذاری کرد.

در این وب سایت تیم برنرزلی به توضیح این پرداخت که هر شخصی چگونه می تواند یک مرورگر وب داشته باشد و اینکه چگونه می تواند یک سرویس دهنده ی وب را برای خود تنظیم کند و میشه گفت تیم برنرزلی اولین آموزش دهنده ی این حوزه در جهان هم بود.

او در ادامه در سمت مدیر کنسرسیوم وب جهان گستر فعالیت خود را ادامه داد. او همچنین نویسنده ی کتاب بافت شبکه هست و در آن گذشته، حال و آینده ی اینترنت و شبکه ی جهانی را بررسی و نظرات خود را اعلام کرده است.

تفاوت وب سایت و وبلاگ چیست؟

خیلی ها این دو را با هم اشتباه می گیرند و بجای هم استفاده می کنند که این اصلاً درست نیست. یکسری شباهت ها نسبت به هم دارند اما به هیچ عنوان نباید آنها را به جای هم به کار ببریم.

برخی تفاوت های این دو عبارت اند از :

  • برای ایجاد یک وب سایت عموماً نیاز به دانش فنی داریم اما برای ساخت یک وبلاگ تقریبا نیازی به دانش فنی نداریم.
  • برای ایجاد یک وب سایت کامل باید هزینه کنیم اما ساخت وبلاگ هیچ هزینه ای ندارد.
    وبلاگ ها برای کار های ساده مورد استفاده قرار میگیرند اما از وب سایت ها برای کار های مهم و بزرگ استفاده می شود.
  • در وبلاگ می توانیم تجربیات شخصی و خاطراتمون رو قرار بدهیم اما در وب سایت باید مطالب رسمی بگذاریم.
    و…

و اما برخی شباهت های این دو هم عبارت اند از :

  • هر دو دارای آدرس اینترنتی هستند.
  • در هر دو می توانیم عکس، متن، فیلم و… قرار بدهیم.
  • و…

تیم وبینو به صورت شبانه روزی در تلاش است که بهترین ها را برای شما به ارمغان بیاورد. فقط کافی است بایک تماس و یا ارتباط در چت سایت از ویژگی های منحصر به فرد تیم وبینو آشنا شوید. شما همچنین میتوانید برخی از نمونه کارهای موفق تیم وبینو را در سایت مشاهده کرده و حتی در صورت تمایل به طراحی سایتی مشابه آن موارد سفارش خود را داده و کمتر از یک هفته وبسایت مورد علاقه خود را تحویل بگیرید.

پیام بگذارید

مشاهده
بکشید
پشتیبانی واتس آپ